23 wrzesień 2022

Senioriada z udziałem strzeleckich policjantów

zdjęcie: Senioriada z udziałem strzeleckich policjantów / fot. KPP Strzelce Opolskie
fot. KPP Strzelce Opolskie
Mundurowi ze strzeleckiej komendy wzięli udział w „Senioriadzie”, która po raz drugi odbyła się na terenie Strzelec Opolskich. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o tym jak nie paść ofiarą oszustwa „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Przypominano również uczestnikom o przestrzeganiu obowiązkowych zasad ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na przepisy dotyczące poruszania się pieszo lub podczas jazdy na rowerze. W ręce seniorów trafiły materiały odblaskowe zakupione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu oraz WORD Opole.
REKLAMA

Wczoraj, 22 września, w strzeleckim parku miejskim odbyło się uroczyste spotkanie seniorów pn. „Senioriada”. W wydarzeniu brało udział kilkadziesiąt mieszkańców powiatu strzeleckiego. Wśród zaproszonych osób znaleźli się policjanci ze strzeleckiej komendy.

Podczas spotkania mundurowi przypominali seniorom o tym jak nie paść ofiarą oszustwa „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Przestrzegali przed przekazywaniem obcym osobom pieniędzy oraz omawiali przykładowe sposoby prowadzenia rozmowy przez oszustów. Policjanci poruszali również kwestie dotyczące zabezpieczenia posesji przed włamaniem.

Funkcjonariusze odpowiadali także na pytania z zakresu ruchu drogowego. Zwracali szczególną uwagę na przepisy obowiązujące uczestników ruchu podczas poruszania się po drodze pieszo bądź rowerem. Przypominali również o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

W ręce seniorów w trafiły materiały profilaktyczne przypominające o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania zostali również wyposażeni w elementy odblaskowe, które zostały sfinansowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu oraz WORD Opole.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Strzelce Opolskie
0.8°C
wschód słońca: 07:21
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcu

kiedy
2023-02-05 16:00
miejsce
Strzelecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-08 18:00
miejsce
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany