29 sierpień 2021

Oprócz 13 osób, które niszczyły zapory techniczne na granicy zatrzymano również dwa pojazdy

zdjęcie: Oprócz 13 osób, które niszczyły zapory techniczne na granicy zatrzymano również dwa pojazdy / fot. PAP
fot. PAP
Straż Graniczna zatrzymała w niedzielę 13 osób, które niszczyły zapory techniczne na granicy Polski z Białorusią. "Do sprawy zostały zatrzymane również dwa pojazdy, które miały służyć do rozciągnięcia ogrodzenia" - poinformowała PAP rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
REKLAMA

Według informacji przekazanej PAP przez rzeczniczkę Straży Granicznej do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 17.30. Grupa osób niszczyła zapory techniczne na granicy Polski z Białorusią.

Zdarzenie miało miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Kuźnicy (Podlaskie), mniej więcej w odległości około 15 kilometrów od Usnarza Górnego, gdzie na Białorusi przy granicy z Polską od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów.

"Straż Graniczna wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego zatrzymała 13 osób (12 obywateli Polski jednego obywatela Holandii - PAP). Wśród zatrzymanych jest Bartosz K." - tłumaczyła rzeczniczka SG.

Według informacji portalu TVP Info wśród zatrzymanych jest Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog.

Michalska wskazała, że do sprawy zostały zatrzymane również dwa pojazdy. "Ogrodzenie miało zostać podpięte do tych pojazdów, a następnie miało zostać rozciągnięte. Tak to miało w założeniu wyglądać" - tłumaczyła dodając, że dalsze czynności z zatrzymanymi w tej sprawie będzie prowadzić policja.

Do sytuacji odniósł się szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński. "Sytuacja, do której doszło na naszej granicy, jest absolutnie niedopuszczalna. Sprawcy, którzy przerwali ogrodzenie zostali zatrzymani przez Straż Graniczną i poniosą wszelkie konsekwencje karne swoich działań" - zaznaczył szef MSWiA na Twitterze.

"Na podobne akty będziemy reagować z pełną stanowczością" - dodał Kamiński.

Budowę płotu na granicy szef MON zapowiedział w poniedziałek. Ogrodzenie zaczęto instalować w środę w regionie wsi Zubrzyca Wielka w woj. podlaskim. Prace mają potrwać od kilku do kilkunastu tygodni. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Opolskie
-2.7°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 16:33
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcu

kiedy
2023-02-05 16:00
miejsce
Strzelecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 20:00
miejsce
Strzelecki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-16 17:00
miejsce
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 18:00
miejsce
Powiatowe Centrum Kultury,...
wstęp biletowany